Disko išvarža ir naujas senos patologijos gydymo būdas​Tobuliausias Dievo (arba Motinos Gamtos, kaip kam patinka) kūrinys Žmogus turi silpnųjų vietų. 
​Viena iš jų – stuburas, prie kurio kaip ant pakabos prisitvirtinusios visos organų sistemos.​​Jokūbas Fišas
Žmogaus vertikali laikysena sudarė prielaidas tam, kad stuburas yra labai trapus, nes judėjimą įgalinantys kremzliniai intarpai tarp slankstelių – diskai gana greitai degeneruoja. Skaidulinis diskų žiedas išsitempia arba įtrūksta ir minkštuminis branduolys išsiveržia bei sukelia daugybę problemų: spaudžia šakneles arba nugaros smegenis, tampa aseptinio uždegimo ir lokalios edemos priežastimi. Diskas neturi kraujotakos, mityba vyksta difuzijos būdu judant. Tiek mažas fizinis aktyvumas, kai diskas nepakankamai maitinamas, tiek didelis sunkus fizinis krūvis, kai skaidulinis žiedas sutrūksta, kenkia stuburui ir sukelia gana įvairią, kartais labai sunkią kliniką.

100 tūkst. gyventojų tenka 100 stuburo disko išvaržos atvejų. Nenuostabu, kad labai daug gydytojų, fizinės medicinos specialistų kaip savo gyvenimo tikslą išsikėlė stuburo ligų, tarp kurių, be abejonės, karalienė yra stuburo disko išvarža, kuraciją. Jau Hipokratas siūlė stuburą gydyti tempimais, buvo taikoma tsubo terapija, zen
joga, akupunktūra ir dar labai daug istoriniu požiūriu įdomių gydymo būdų. 

Atsiradus naujiems, galima sakyti, revoliuciniams diagnozavimo metodams, pvz., kompiuterinei tomografijai (KT), branduoliniam magnetiniam rezonansui (BMR), specialistai pamatė tikrą patologijos vaizdą ir pradėjo ieškoti veiksmingesnių gydymo metodų. Žinoma, niekur nedingo radikaliausias išvaržos ​gydymas – operacija, bet, nepaisant  to, kad neurochirurginė technika  padarė neįtikėtiną pažangą, skalpelis  ne visuomet pageidaujamas. 

Visai neseniai pasirodė naujas neinvazinis stuburo disko išvaržos gydymo būdas, kūrėjų pavadintas Artcure (menas gydyti arba gydymo menas), kuris žaibiškai užėmė svarbią vietą gydant ligonius, turinčius disko išvaržą. Iš Turkijos Artcure išplito į Vokietiją, Jungtinius Arabų Emiratus ir toliau, kol pasiekė Lietuvą. Gydymo esmė – kelių ypatingos kokybės sinergiškai veikiančių augalinių medžiagų gebėjimas sukelti osmosinio slėgio pokyčius minkštuminiame branduolyje. Pastarasis sudarytas 80 proc. iš vandens, veikiant gydomajam mišiniui, susitraukia ir kartu nebesąveikauja su struktūromis, kurių pažaida sukelia kliniką. 

Paruoštas personalas pagal tam tikrą tvarką uždeda augalinę substanciją ant kūno vietos, atitinkančios disko išvaržą cervikaliniame arba lumbosakraliniame lygyje. Galima aplikacijos lokalizacija ir torakaliniame lygyje. Vykstant preparato prasiskverbimui ir disko rezorbciniui procesui, pacientas turi parą gulėti ir sekančią parą laikytis tausojančio rėžimo. 

Šio gydymo veiksmingumas įrodytas, pasitelkiant vizualinius (BMR, KT) tyrimus, kurie buvo atliekami prieš ir po gydymo, ligonių (tarp jų ir mūsų 16 pacientų) savijautos dienynų įrašais, skausmo skalių dinamika, neurologinės apžiūros duomenimis bei daugybe mokslinių straipsnių. 

Labai trumpo pristatymo išvada būtų tokia – inovatyvus, naujas ir saugus gydymo būdas Artcure yra labai veiksminga alternatyva stuburo disko išvaržas gydyti.

 
 info@sportotraumos.lt

 
   
© PigiosSvetaines.lt