Blauzdikaulio osteotomija su PKR rekonstrukcija (atvejo pristatymas)
Norėjome pristatyti dar vieną atvejį, kai buvo pasirinktas būtent šis gydymo metodas. 
​Šis atvejis yra tuo įdomus, kad pacientė (50 m. amžiaus) prieš 11 metų jau buvo gydyta būtent šiuo metodu dėl potrauminės k. kelio sąn. vidinės pusės artrozės.
​Pas mus pacientė kreipėsi dėl k. kelio sąn. skausmų bei k. kelio sąn. nestabilumo. Atlikus pacientei viso ilgio abiejų kojų ro-gramas pastebėjome, kad mechaninė kojos ašis yra pasislinkusi į vidinę kelio sąn. pusę, o kliniškai buvo ryškus priekinis nestabilumas, dėl ko įtarėme pilną priekinio kryžminio raiščio plyšimą.
Nuspręsta pakartoti blauzdikaulio osteotomijos operaciją kartu su priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcija (kitu atveju pacientei tektų atlikti pilną kelio sąn. endoprotezavimo operaciją). Pacientei vienmomentiškai buvo atlikta plokštelės šalinimo, blauzdikaulio valgizuojančios osteotomijos bei priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcinė operacija.

d
Nuotraukose atliktuose praėjus metams po operacijos matome teisingą mechaninę ašį kairėje (operuotoje kojoje). Pasak pacientės skausmai gerokai sumažėjo, nejaučia kelio sąn. nestabilumo.

 
© PigiosSvetaines.lt