Vasara laisvalaikio metu žaidžiant krepšinį nikstelėjau čiurną ir skausmas buvo ne čiurnos srityje o perėjo į kelį, visi judesiai buvo skausmingi, susisiekiau su gydytoja, ji apžiūrėjus nustatė kad girnelės iššoko iš vagos, ją atstatė, tai pasikartojo ne kartą. Nuo tada sulėtinau gyvenimo tempą, nors esu jauna bet ribojau savo judėjimą. Šiuo metu sportuoju 3-4 kartus treniruoklių salėje su kineziterapeutės sudarytą programa kojų stiprinimui ir viso kūno raumenų stiprinimui. Pratimai pritaikyti, man tikrai neskausmingi (skausmo nėra darant ir po to), numetus ~15 kg pradėjo atsirasti vis dažnesni skausmai tame kelyje girnelės srityje antroje dienos pusėje, ir nesusiję su krūviu, yra nuolatinis ir skausmingas to kelio traškesys dažniausiai tiesimo metu, girnelės peršokimas. Skausmas ūmiomis dienomis išlieka ir ramybės metu, nėra nuolatinis tai atsiranda tai praeina. Mano kineziterapeutė rekomendavo teipavimą, suteipavo ir mane išmokė, tai viena iš priemonių mažinančių tiek skausmą tiek šokinėjimus. 
   Noriu paklausti kokių dar priemonių galiu imtis skausmui mažinti ir stiprinti namų sąlygomis.  
​Dažnas ir jaunesnio amžiaus pacientas susiduria su skausmais ar kitokia simptomatika, kurių priežastis dažnai būna girnelės patologija. Labai sunku yra patarti, nematant paciento ir atliktų tyrimų.

Greičiausiai pas jus yra potrauminis girnelės nestabilumas arba girnelės išnirimas įvyko dėl tam tikrų įgimtų anatominių jūsų kelio sąn. ypatybių.  Jei po traumos nebuvo darytas MRT, reiktų kartoti šį tyrimą ir žiūrėti kokia yra girnelės padėtis, ir ar nėra pažeisti girnelės laikikliai. Jei laikikliai yra pažeisti, o girnelė dislokuota, reikalinga operacija, jei laikikliai nepažeisti ir nėra potrauminės girnelės dislokacijos, tuomet reikia vertinti jūsų kelio sąn. anatomiją ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos (konservatyvios ar operacinio gydymo). 

​Šiai dienai lieka bandyt sustiprinti vidinius šlaunies raumenis, tai subalansuoja girnelę, sumažina skausmus ir sumažina pasikartojančius girnelės išnirimus.   
 
 info@sportotraumos.lt

 
   
© PigiosSvetaines.lt