Morton'o neuroma

Morton’o neuroma, tai nervinio audinio sustorėjimas, einančio šalia padikaulių. Tai gali sąlygoti aštrų, deginantį skausmą pėdos pagalvėlių srityje, dažniausiai tarp III-IV padikaulio. Pirštuose galite jausti dilgčiojimą, deginimą ar aptirpimą. Morton’o neuroma sukelia tokius pojūčius, lyg batuose būtų akmenukas ar stovėtumėte ant kojinės raukšlės.
 
Simptomai
Paprastai nėra jokių išorinių šios būklės požymių. Pagrindiniai simptomai yra šie: - jausmas, lyg į batus būtų įkritęs akmenukas, - deginantis skausmas padikaulių galuose, kuris gali plisti į pirštus,
- dilgčiojimas ar tirpimas kojų pirštuose.

​Kada reikia kreiptis į gydytoją?
  
Neignoruokite jokio pėdos skausmo, kuris trunka ilgiau nei keletą dienų. Kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate deginantį skausmą padikaulių galuose, kuris nemažėja, nepaisant to, kad keičiate avalynę ir veiklą.

Veiksniai sąlygojantys Mortono neuromos atsiradimą

Panašu, kad Mortono neuroma atsiranda dirginant, spaudžiant ar kitaip žalojant vieną iš nervų įnervuojantį kojos pirštus.  

​Dažniausi rizikos faktoriai:

 - Aukštakulniai, ankšti batai. Dėvint aukštakulnius ar ankštus batus, spaudimas sukeliamas padikaulių galų srityje, taip yra spaudžiami nervai.
​-  Tam tikros sporto šakos, kurių metu stipriai apkraunamos pėdos.
- Didesnė rizika atsirasti Mortono neromai yra pacientams, turintiems pėdų deformacijas, tokias kaip Hallux valgus deformaciją, plaktukinius pirštus, aukštą pėdos arką. 
Diagnostika

Įtarti Mortono neuromą galima surinkus anamnezę, apčiuopos metu, diagnozės patikslinimui naudojamas ultragarsas ar magnetinio rezonanso tyrimas. 

Gydymas

​Gydymo taktiką dažnai apsprendžia ligos sunkumas. Iš pat pradžių yra taikomas konservatyvus gydymas. Pacientui yra patariama įsigyti patogią avalynę, kuri nespaustų pirštų, būtų minkštu vitpadžiu. Po fizinio krūvio taikomos šalčio procedūros.


Jei konservatyvus gydymas yra neefektyvus galima taikyti steroidų injekcijas.

 
Esant neefektyviam konservatyviam gydymui ir gydymui injekcijomis, yra taikomas chirurginis gydymas. Yra keli chirurginio gydymo metodai, vienas, kai yra šalinama neuroma, po tokios procedūros skausmai paprastai išnyksta, tačiau gali likti pirštų aptirpimas. Kitas metodas yra, nervo dekompresija, kai operacijos metu yra nupjaunamas skersinis padikaulių raištis, taip išlaisvinamas nervas nuo spaudimo, o simptomatika sušvelnėja arba išnyksta visai.

Tokios operacijos atliekamos Marijampolės ligoninėje.

Gyvenimo būdas ir kitos priemonės lengvinančios Mortono neuromos sukeliamus simptomus:

- Priešuždegiminiai vaistai. - Šalčio procedūros po fizinio krūvio. - Avalynės pakeitimas. Venkite aukštakulnių, rinkitės patogią, pirštų nespaudžiančią avalynę.
- Sumažinkite intensyvų fizinį aktyvumą.
 
 info@sportotraumos.lt

 
   
© PigiosSvetaines.lt