Blauzdikaulio osteotomija (vieno atvejo pristatymas)
Pacientė, 52 m. amžiaus moteris, eilę metų skundžiasi d. kelio sąn. skausmais. Skausmai lokalizuoti vidinėje kelio sąn. dalyje. ​Pacientė gydėsi konservatyviai, tačiau gydymas buvo neefektyvus. ​Vėliau pacientė kreipėsi ortopedo-traumatologo konsultacijai. Buvo atliktos rentgenogramos su krūviu (stovint). Iš rentgenogramos nr. 1 buvo matyti, kad yra žymiai susiaurėjęs vidinis kelio sąn. tarpas.  Galime diagnozuoti kelio sąn. vidinės pusės artrozinius pakitimus. Tačiau pacientė yra 52 metų amžiaus ir svarstyti apie kelio sąn. endoprotezavimo operaciją ji nebuvo linkusi.​Svarstant apie blauzdikaulio osteotomijos galimybę pacientei yra atliekamos viso kojos ilgio rentgenograma nr.2 su krūviu,  iš kurios matyti (mėlyna linija), kad mechaninė kojos ašis yra ryškiai pasislinkusi į vidinę pusę, tai reiškia, kad pacientės kūno svoris labiau apkrauna sudilusią vidinę kelio sąn. dalį.

​Pacientei buvo pasiūlyta atlikti valgizuojančią blauzdikaulio osteotomiją, kurios metu mechaninė kojos ašis būtų "pastumta" į išorinę kelio sąn. pusę.
Operacijos metu yra pjaunama blauzdikaulio viršutinė dalis, keičiama jo ašis ir fiksuojama specialia plokštele. Prieš operaciją yra paskaičiuojama kiek tiksliai reikia koreguoti osteotomijos kampą.

​Trečia ir ketvirta nuotraukos yra atliktos 4,5 mėn po operacijos.​Mes matome, kad mechaninė kojos ašis yra pasislinkusi į centrą ir pilnai nukrauna vidinę kelio sąn. dalį.

​Blauzdikaulio osteotomijos vieta pilnai užsipildžiusi kaulu, o kelio sąn. vidinis sąnarinis tarpas padidėjęs, lyginant su priešoperacinėmis nuotraukomis.

Nors pacientė dar pilnai nesijaučia pasveikusi, tačiau su kiekviena diena jaučiasi vis geriau.

​Tikimės, kad endoprotezavimo operaciją mums pavyks atidėti bent 7-10 metų.
© PigiosSvetaines.lt