   


Artroskopija
Artroskopija - tai minimaliai invazinė chirurginė procedūra, naudojama sąnarių ligų diagnostikai bei gydymui. Artroskopijos metu, per mažus pjūvius į sąnarį yra įvedamas artroskopas (maža kamera) bei kiti šiai procedūrai pritaikyti instrumentai, kurių atliekamos diagnostinės ar gydomosios procedūros. Šis metodas yra taikomas ne tik kelio, peties sąnarių, tačiau ir klubo, čiurnos, alkūnės bei mažųjų, tokių kaip riešo, plaštakos sąnarių diagnostikai ir gydymui.
Priešingai nei operuojant sąnarius įprastiniu būdu, šis gydymo metodas padeda išvengti didelių pjūvių, ko pasekoje formuojasi mažesni randai, audiniai yra mažiau traumuojami, greičiau atsistato sąnario funkcija. Šiais laikais kai kurios patologijos yra gydomos tik artroskopiškai. Artroskopinis metodas ne tik padeda išvengti didelių pjūvių, bet ir leidžia geriau apžiūrėti sąnarį, jo struktūras, patikslinti ar rasti patologiją, kurios kartais nepavyksta pamatyti magnetinio rezonanso tyrimo metu.

​Kelio, peties ir daugumos kitų sąnarių operacijų metu atliekami du 0,5 cm. pjūviai (prie tam tikrų patologijų ar aplinkybių, jų gali būti daugiau) ir to pilnai pakanka apžiūrėti sąnariui ar atlikti kitas chirurgines procedūras. Gerėjant chirurginei įrangai, artroskopinės sąnarių operacijos vis dažniau išstumia atviras operacijas, ar net padeda išspręsti tas problemas, kurias būtų sudėtinga pašalinti įprastinėmis priemonėmis.
© PigiosSvetaines.lt